IPhone SE 2’nin Özellikleri ve Fiyatı – Neden bu kadar pahalı?

Apple’ın geçen haftalarda piyasaya sunduğu iPhone SE 2, Türkiye’de uygun bir fiyata sahip olmasa da yurt dışı fiyatıyla oldukça dikkat çekici. Bu kadar konuşulan iPhone SE 2’nin özellikleri neler? Türkiye’de neden bu kadar pahalı? Gelin bu soruların cevabını verelim.

Herkes iPhone SE 2’nin iPhone 5 kasasında geleceğini beklerken Apple, iPhone 8 kasasını tercih etti. Çift arka kamera gibi beklenen özelliklerin olmadığı iPhone SE 2, 399 Dolar (64 GB’lık versiyonu) fiyat etiketiyle piyasaya sürüldü. Türkiye’de ise 64 GB’lık iPhone SE 2’nin fiyatı 5299 TL. Akıllı telefonların neden bu kadar pahalı olduğunu merak ediyorsanız, cevabını internet sitemizdeki makalelerde bulabilirsiniz.

Arka taraftaki ana kamera 12 Megapiksel F1.8 geniş açılı, ön taraftaki kamera ise 7 Megapiksel F2.2 kamera yer alıyor. HDR destekli arka kamera OIS ile görüntüleri akıcı hale getirirken, 4K / 60 FPS video kaydetme seçeneği de iPhone SE 2’de yer almış durumunda.

iPhone 8’in güncelleştirilmiş ve güçlendirilmiş bir versiyonu olan İPhone SE 2, 11 versiyonundan birçok özelliği içinde barındıran İPhone SE 2’in tek eksiği çentiği gibi.

IPhone 11Pro’da yer alan A13 Bionic işlemcisi şimdiye dek akıllı telefonlarda kullanılan en iyi ve hızlı işlemci. A13 Bionic’iniPhone SE 2 gibi uygun fiyatlı bir akıllı telefonda bulunması fiyat/performans seven kullanıcılar için büyük bir fırsat.

Tek arka kamerası olmasına rağmen portre moduna da sahip fakat şu an için sadece insanların portre fotoğraflarını çekebiliyor. Arka planın bulanıklık düzeyini fotoğrafı çekmeden önce veya çektikten sonra ayar çubuğundan kolayca değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca ışık yoğunluğunu da fotoğrafı çekmeden önce ve sonra değiştirebilirsiniz. Yeni iPhone SE, 30 dakikaya kadar maksimum 1 metre derinlikte suya dayanıklı. 4.7 inç Retina HD ekrana sahip olan iPhone SE 2, 13 saate kadar video oynatabilecek bir pil ömrü sunuyor.

Makalemizi okuduğunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir